Resultater 2015

U2

Plac.

Hundefører

Hund

Afd

Point

Før

I dag

I alt

1

Mark Jensen

Hv hyrde tæve. Ibanez vh sherpard blue Boniq

Kbh

177,0

0

1/1

1/1

2

Maria Koldenborg

Sch tæve. Arbardi Sonja

Sko

173,9

0

1/1

1/1

3

Camilla Johansson

Rott tæve. Mads Orde Abbi

Sko

173,5

0

1/1

1/1

4

Leif B. Eriksen

Sch tæve. Umami’s Rutila

Sko

165,8

1/2

1/2

1/1

5

Peter Michaelsen

Sch tæve. Amager’s Cita

Sko

161,6

0

1/2

1/2

6

Gitte Koch

Sch han. Svogerslevs Eddy

Taa

160,2

1/2

0

1/2

7

Christian Mønster

Dob tæve. Mamba von der Burgstätte

Sko

159,5

1/2

1/2

1/1

8

Jimmy Koldenborg

Sch han. Hulgaard’s Jeppe

Sko

156,9

1/2

0

1/2

9

Camilla Sønderskov

Sch han. Nederholms Quanto

Taa

156,0

0

1/2

1/2

10

Rene Nielsen

Sch tæve. Mai Tuk Tara

Kbh

133,1

0

0

0

 

Klubmesterskab

Klubmesterskab 2015. Konkurrencen afholdt efter den Grønne bog

Kriminal/vinderklassen

Placering

Point

Hundefører

Hund

1

193,6

Jan Lindgaard

Mal han. Daneskjolds Arit

2

190,0

Kian Wedelboe

Sch han. Bajlum Amok

 

Kåringsklassen

Placering

Point

Hundefører

Hund

1

104,5

Morten Iversen

Sch han. Tobilas Walle

2

90,5

Torben B. Jensen

Rott tæve. Lucky Light Edda

3

73,5

Fir Freksen

Sch han. Kratmosens Kantor

4

64,3

Jesper Sonne-Mortensen

Sch han. Haus Lintz Hawk

5

59,5

Linda Rasmussen

Sch tæve. Sund hund Honey

6

43,5

Marian Olsen

Rott han. Von hause Nomis Osvald

 

Årets klubmester Morten Iversen med 104,5 point ud af 110 mulige.

DM vinderklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afdeling/sekt

Point

1

Eva Pedersen

Sch. han Tobila's Noa

Skovbo/2

197,6

2

Carsten Svendsen

Sch. han Schæferhaven Calle

Dronninglund/2

196,6

3

Keld Andersen

Sch. han Asser Vom Lahnblinck

Skovbo/2

195,8

4

Claus Mortensen

Sch. han Møllers Uso

Silkeborg/2

195,5

5

Jes H. Thorsen

Sch. han Rixdivan's Asko

Bornholm/2

186,0

6

Frank Hannibal

Sch. han Sund hund Watson

Taastrup/2

182,7

7

Palle V. Nielsen

Sch. Han Møllers Hertug

Taastrup/2

182,1

8

Sten Holst-Christensen

Sch. tæve Amager's Unni

Skovbo/2

173,7

9

Camilla B. Andersen

Sch. han Sund hund Yang

Taastrup/2

163,5

10

Marianne Bredevang

Sch. han Nederholm's Gonzo

Dronninglund/2

149,8

 

DM kriminalklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afd/sekt

Point

Før

I dag

I alt

1

Jan Skov

Sch tæve Møllers Windy

Silkeborg/2

205,3

1/2

1/2

Hel

2

Jørgen Weinkouff

Sch han Ivar Zo Zeleneho Piesa

Randers/1

205,2

1/2

1/2

Hel

3

Tom B. Pedersen

Bordcoll han Rothmann's Felix

Frederiksværk/2

203,6

1/2

1/2

Hel

4

John Hansen

Sch han Briefer's Filur

Brovst/2

201.5

1/2

1/2

Hel

5

Claus Lange-Nielsen

Sch tæve Møllers Shanti

Dronninglund/2

201,4

1/2

1/2

Hel

6

Sofia Nielsen

Sch han Pa-Schacks Zion

Vendelbo/2

195,7

1/2

0

1/2

7

Rene Keld Hansen

Mal han Søholm's Falco

Holbæk/1

193,3

1/2

0

1/2

8

Frank Bonde Nielsen

Sch tæve Skusterhusets Dane

Randers/2

185,6

1/2

0

1/2

9

Grethe Henlov

Sch han Bayogi Yenka

Vendelbo/2

182,1

1/2

0

1/2

10

Hans Hartvig Jessen

Sch han Smedebakkens Inco

Nykøbing F/2

177,9

1/2

0

1/2

11

Jesper Clemens Aaen

Mal han Green Basillisk Argos Malinois

Herning/2

174,1

1/2

0

1/2

12

Lone Kørvel

Sch han Cutulus Joey

Skovbo/2

165,0

1/2

0

1/2

13

Rasmus Hansen

Sch han Umami's Clone X

Korsør/2

162,2

1/2

0

1/2

14

Bent Nydahl

Sch han Mai Tuk Kato

Aabenraa/2

113,5

1/2

0

!/2

 

DM patruljeklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afd/sekt

Point

Før

I dag

I alt

1

Bitten W. Lorentzen

Sch tæve Kochen's Luna

Vestjylland/2

224,9

1/2

Hel

Hel

2

Gitte Aagaard

Sch han Cartagena Qubik

Randers/2

223,4

1/2

Hel

Hel

3

Rene Lindgaard

Sch han Nederholm's Peiko

Odense/2

220,8

1/2

Hel

Hel

4

Johnny Klærke

Sch han Mai Tuck Trucker

Ringsted/1

218,6

1/2

1/2

Hel

5

Jan Verner Larsen

Sch han Nederholm's Quik

Helsingør/1

217,9

1/2

1/2

Hel

6

Per Finne

Sch han Jen-Ager’s  Enzo

Bornholm/2

216,7

1/2

1/2

Hel

7

Marianne Cato Jørgensen

Sch han Møllers Cato

Dronninglund/2

213.3

1/2

1/2

Hel

8

Lisbeth Trolle Dahl

Sch han Hajen junkie

Næstved/2

211,8

1/2

1/2

Hel

9

Møller Christensen

Sch tæve Møllers Ricka

Dronninglund/2

211,1

1/2

1/2

Hel

10

Bjarne Per Olsen

Sch han Hulgaard’s Faust

Vordingborg/2

208,2

1/2

1/2

Hel

11

Benny Lund

Sch han Hulgaards Mik

Tønder/2

208,1

1/2

1/2

Hel

12

Bent Hougesen

Mal han Zerberuzdks Dexter

Taastrup/2

207,0

1/2

1/2

Hel

13

Jens Andreasen

Sch tæve Amager's Helga

Skov/2

205,9

1/2

1/2

Hel

14

Hanne Cramer Jørgensen

Sch tæve Møllers Wimmer

Hobro/2

205,6

1/2

1/2

Hel

15

Birgit Jørgensen

Sch tæve Bayogi Ditte

Hjørring/2

199,6

1/2

0

1/2

16

Flemming Damkjer

Sch han Chade's Qasimode

Sønderborg/2

196,8

1/2

0

1/2

17

Bente Andersen

Sch tæve Team Englund's Bessi

Odder/2

195,6

1/2

0

1/2

18

Karin D. Hansen

Sch han Jabina Phenris

Taastrup/2

187,6

1/2

0

1/2

19

Søren G. Nielsen

Sch han To-Fast Ælmer

Vordingborg/2

185,1

1/2

0

1/2

20

Jan Jensen

Sch han Sund hund Dauglas

Taastrup/2

184,8

1/2

0

1/2

21

Villy Skaarup

Sch tæve Team Kenzally Athos

Nyborg/2

183,2

1/2

0

1/2

22

Mogens Larsen

Sch tæve Hulgaard’s Lajka

Haderselv/2

181,0

1/2

0

1/2

23

Carsten Andersen

Sch han Amager's Holger

Holbæk/1

177,7

1/2

0

1/2

24

Bo Elmer Christensen

Sch han Sch-Ca Norman

Skovbo/1

175,3

1/2

1/2

0

 

Udtagelse patruljeklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afd

Point

Før

I dag

I alt

1

Karin D. Hansen

Sch. Han. Jabina Phenris

Taa

228,6

0

1/1

1/1

2

Bent Hougesen

Mal. han. Zerberuzdks Dexter

Taa

228,0

1/2

1/1

1/1

3

Jan Jensen

Sch. Han. Sund hund Dauglas

Taa

223,5

1/2

1/1

1/1

4

Jens Andreasen

Sch. Tæve. Amagers Helga

Sko

221,5

0

1/1

1/1

5

Mie Oppermann

Sch tæve. Amagers Emmie

Sko

214,3

1/2

1/2

1/1

6

John Nielsen

Sch han. Sund hund Enzo

Taa

213,9

1/2

1/2

1/1

7

Karsten Stanum

Dob tæve. Ascomannis Ranka

Sko

213,2

1/2

1/2

1/1

8

Robert Kahr

Sch tæve. Amagers Daisy

Sko

212,5

0

1/2

1/2

9

Martin Aaskilde

Sch han.Pa-Schack Yaki

Fre

204,2

1/2

1/2

1/1

10

Torben Alrik

Sch han. Amagers Urban

Sko

203,2

1/2

1/2

1/1

 

Udtagelse vinderklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afd

Point

1

Steen Holst-Christensen

Sch tæve. Amagers Unni

Sko

221,5

2

Keld Andersen

Sch han. Asser vom Lahnblick

Sko

221,5

3

Eva Pedersen

Sch han. Tobila Noa

Sko

218,0

4

Camilla B. Andersen

Sch han. Sund hund Yang

Taa

217,5

5

Palle Nielsen

Sch han. Møllers Hertug

Taa

213,5

6

Frank Hannibal

Sch han. Sund hund Watson

Taa

212,5

7

Rene Bo Lindhardt

Sch tæve. Amagers Zif

Sko

209,2

8

Jan Lindgaard

Mal han. Daneskjolds Arti

Fre

208,3

9

Inge Jørgensen

Sch tæve. Gen-Chi’s Bette Ski

Taa

203,0

10

Erik Goth-Eriksen

Sch han. Amos von MaKeRa

Sko

197,5

11

Kian H Wedelboe

Sch han. Bajlum Amok

Fre

197,0

12

Henrik Frederiksen

Sch han. Amagers Ulrik

Sko

195.5

13

Tove Leth

Sch tæve. Smedebakkens Hannah

Hel

193,6

14

Linda Kristensen

Sch tæve. Degns Quincy

Sko

181,5

 

Udtagelse kriminalklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afd

Point

Før

I dag

I alt

1

Tom B. Pedersen

Bord coll.han. Rothmanns Felix

Fre

221,6

1/2

1/1

1/1

2

Lone Kørvel

Sch han. Cutulus Joey

Sko

216,8

0

1/2

1/2

3

Erik Christiansen

Sch han. Sund hund Canto

Taa

214,0

0

1/2

1/2

4

Palle Jørgensen

Sch tæve. Hulgaards Xandra

Taa

211,9

1/2

1/2

1/1

5

Karen Olsen

Roth tæve. Kakesttos Freya

Sko

196,2

0

0

0

6

Lone Pridal

Sch tæve. Amagers Cassi

Sko

194,3

0

0

0

 

Oprykning patruljeklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afd

Point

Før

I dag

I alt

1

Lone Kørvel

Sch han. Cutulus Joey

Sko

226,5

0

1/1

1/1

2

Arne Aabech

Sch han. Sund hund Barney

Taa

225,6

0

1/1

1/1

3

Erik Christiansen

Sch han. Sund hund Canto

Taa

223,5

0

1/1

1/1

4

Lone Pridal

Sch tæve. Amagers Cassi

Sko

223,3

1/2

1/1

1/1

5

Annitha Johansson

Sch tæve. Hulgaards Boa

Sko

218,3

1/2

1/2

1/1

6

Bent Hougesen

Mal han. Zerberuzdks Dexter

Taa

213,2

0

1/2

1/2

7

Mie Oppermann

Sch tæve. Amagers Emmie

Sko

208,4

0

1/2

1/2

8

John Nielsen

Sch han. Sund hund Enzo

Taa

207,4

0

1/2

1/2

9

Martin Aaskilde

Sch han.Pa-Schack Yaki

Fre

203,0

0

1/2

1/2

10

Robert Kahr

Sch tæve. Amagers Daisy

Sko

197,5

0

0

0

11

Karsten Stanum

Dob tæve. Ascomannis Ranka

Sko

193,0

1/2

0

1/2

12

Bjørn Høyer

Sch tæve. Hulgaards Bonnie

Sko

186,5

0

0

0

13

Bo E. Christensen

Sch han. Sch-Ca Norman

Sko/1

184,7

0

0

0

14

Torben Alrik

Sch han. Amagers Urban

Sko

166,4

1/2

0

!/2

15

Karin Hansen

Sch tæve. Cabsters Alfa

Fre

147,7

0

0

0

 

Oprykning kriminalklassen

Plac.

Hundefører

Hund

Afd

Point

Før

I   dag

I   alt

1

Tom B. Pedersen

Bor coll han. Rothmanns   Felix

Fre

216,2

0

1/2

1/2

2

Tove Leth

Sch. tæve.Smedebakkens Hannah  

Hel

211,2

1/2

1/ 2

1/1

3

Karen Olsen

Roth tæve.Kakesstos Freya

Sko

190,4

0

0

0

 

Områdemesterskab finalen

Årets hund 2014 sektion 1: Jan Verner Larsen. Nederholms Quick

Årets hund 2014 sektion 2: Tom B. Pedersen. Rothmanns Felix

OMRÅDEMESTERSKAB Finalen 12.4.2014 i Frederiksværk. Afholdt på Kildegård

UNGHUNDEKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Sekt/Afd.

1

177,7

Jens Andreasen

Sch. tæve. Amagers Helga

2/Sko

2

158,0

Martin Aaskilde

Sch. han.Pa-Schaks Yaki

2/Fre

3

155,4

Lars B. Christiansen

Sch han. Amagers Gibbon

1/Fre

PATRULJEKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Sekt/Afd.

1

203,5

John Nielsen

Sch. han.Sund hund Enzo

2/Taa

2

200,9

Robert Kahr

Sch. tæve Amagers Daisy

2/Sko

3

178,6

Jan Verner Larsen

Sch han. Nederholm Quik

1/Hel

4

172,2

Bo E. Christensen

Sch han. Sch-Ca Norman

1/Sko

KRIMINAL/VINDERKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Sekt/Afd.

1

198,4

Erik Goth-Eriksen

Sch. han. Amos von Makere

2/Sko

2

196,8

Linda Kristensen

Sch tæve. Degns Quincy

2/Sko

3

178,1

Mette H. Wind

Sch. han. Tobilas O’Max

1/Taa

 

                                                                                      

U1

Plac.

Hundefører

Hund

Afd

Point

Før

I dag

I alt

1

Jens Andreasen

Sch tæve. Amagers Helga

Sko

179,3

0

1/1

1/1

2

Lone Kørvel

Sch han. Cutulus Joey

Sko

175,0

1/2

1/1

1/1

3

Mie Oppermann

Sch tæve. Amagers Emmi

Sko

170,1

0

1/1

1/1

4

Lars Christiansen

Sch han. Amagers Gibbon

Fre

167,3

1/2

1/2

1/1

5

Jimmi Koldenborg

Sch han. Hulgaards Jeppe

Sko

166,5

0

1/2

1/2

6

Christian Mønster

Dob tæve. Mamba von Burgstaette

Sko

165,5

0

1/2

1/2

7

Martin Aaskilde

Sch han.Pa-Schack Yaki

Fre

165,0

1/2

1/2

1/1

8

Kirsten holm Hels

Sch han. Svogerslevs Emil

Sko

160,5

0

0

0

9

Gitte Kock

Sch han. Svogerslevs Eddy

Taa

156,2

0

1/2

1/2

10

Michael Diemar

Mal. han. Krokasmeden Remus

Kbh

150.6

0

0

0

11

Julie Sørensen

Mal. tæve. Søholm Choice

Kbh

133,0

0

0

0

 

Områdemesterskab del 2

OMRÅDEMESTERSKAB del 2. 22.3.2015 i Frederiksværk

UNGHUNDEKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Afd.

1

173,7

Jens Andreasen

Sch. tæve. Amagers Helga

Sko

2

168,8

Lars B. Christiansen

Sch. han. Amagers Gibbon

Fre

3

157,3

Maria Claumarch

Sch. tæve. Hulgaards Kora

Taa

4

124,8

Julie Sørensen

Mal. tæve. Søholms D'choice

Kbh

PATRULJEKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Afd.

1

211,1

Bent Hougesen

Mal. han. Zerberuzs Dexter

Taa

2

188,9

Robert Kahr

Sch tæve. Amagers Daisy

Sko

3

171,9

Karin D. Hansen

Sch han. Jabina Phenris

Sko. ES

4

161,5

Karin Hansen

Sch. tæve. Cabsters Alfa

Fre

KRIMINAL/VINDERKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Afd.

1

202,4

Linda Kristensen

Sch. tæve. Degns Quincy

Sko

2

195,0

Jan Lindgaard

Mal. han. Daneskjolds Arti

Fre

3

194,9

Camilla B Andersen

Sch han. Sund hund Yang

Taa

4

182,6

Karen Olsen

Roth. Tæve. Kakesttos Freya

Sko. ES

           

 

                                                                                      

Områdemesterskab del 1

OMRÅDEMESTERSKAB del 1. 8.3.2015 i Frederiksværk

UNGHUNDEKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Afd.

1

174,8

Martin Aaskilde

Sch. Han. Pa-Schacks Yaki

Fre

2

167,9

Gitte Pedersen

Sch. Han. Fraulund Endo

Taa

3

150,8

Leif B. Eriksen

Sch. Tæve Umamis Rutila

Sko

4

145,5

Michael Diemar

Mal. Han. Krokasmedens Remus

Kbh

5

129,1

Gitte Kock

Sch. Han. Svogerslevs Eddy

Taa. ES

PATRULJEKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Afd.

1

212,4

John Nielsen

Sch. Han. Pa-Schacks Yones

Fre

2

211,8

John Nielsen

Sch. Han. Sund hund Enzo

Taa

3

204,8

Karsten Staanum

Dob. Tæve. Ascomannis Ranka

Sko

4

200,1

Erik Christiansen

Sch. Han. Sund hund Canto

Taa. ES

5

182,6

Arne Aabech

Sch. Han. Sund hund Barney

Taa. ES

KRIMINAL/VINDERKLASSEN

Placering

Point

Hundefører

Hund

Afd.

1

212,2

Erik Goth-Eriksen

Sch. Han. Amos von Makere

Sko

2

202,2

Frank Hannibal

Sch. Han. Sund hund Watson

Taa

3

192,0

Palle V. Nielsen

Sch. Han. Møllers Hertug

Taa. ES

4

190,9

Tom B. Pedersen

Bord. Han. Rothmanns Felix

Fre

5

187,8

Tove Leth

Sch Tæve Smedebakens Hannah

Hel

6

176,0

Rene Lindhardt

Sch. Tæve Amagers Zif

Sko ES

           

 

                                                                                      

Resultat holdkonkurrencer

1. Taastrup 1144,3

2. Skovbo 1132,8

3. Frederiksværk 1101,4

4. København 270,3

5. Helsingør 187,8

6. Roskilde 0

7. Birkerød 0

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

18.09 | 17:55

Mange tak Annette, jeg siger også tak for et super godt arrangement

...
12.09 | 17:59

Mange tak skal du have Anette.
Det var et super arrangement I havde lavet.

...
11.09 | 21:10

Stort tillykke til malene og torben for de flotte placeringer ved sjællandsmesterskabet. Annette ,ph Helsingør

...
25.06 | 17:12

Vær sød og send en mail til karin.hansen@pol.dk

...
Du kan lide denne side